Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
40 Kazimierzy, Kazimierz Dolny - I emisja - Kamieniczka Celejowska, 2007
previous next contents

numizmatyka

Stan zachowania numizmatu: I (menniczy)

Srebrny numizmat "40 Kazimierzy" z herbem Kazimierza na awersie i szczytem wzniesionej w XVII w. Kamienicy Celejowskiej na rewersie - rarytas kolekcjonerski o limitowanym nakładzie jedynie 500 sztuk !

Stan zachowania numizmatu: I (menniczy)
Nominał: 40 Kazimierzy
Stop: Ag 500
Stempel: lustrzany
Średnica: 32,00 mm
Waga: 14,00 g
Wielkość emisji: nakład limitowany 500 szt. !!!
Data emisji:
8.12.2007 r.

Pieniądze lokalne nawiązują do historycznych tradycji bicia monet przez lokalnych władców, a jednocześnie promują miasto i region poprzez informacje w mediach i wśród odbiorców indywidualnych.

40 Kazimerzy to lokalny dukat, pieniądz zastępczy wybity z okazji obchodów I Dni Kazimierza Dolnego. Numizmat wprowadzono do obiegu w dniu 8.12.2007 r. z datą ważności do 29.02.2008 r. Wybity został przez Mennicę Polską S.A. stemplem lustrzanym w srebrze. Numizmat opakowany jest w kapsel ochronny.

Srebrny numizmat "40 Kazimierzy" z herbem Kazimierza na awersie i szczytem wzniesionej w XVII w. Kamienicy Celejowskiej (zwanej też pod św. Bartłomiejem lub Czarną) na rewersie - to rarytas kolekcjonerski, gdyż nakład limitowany
wynosi jedynie 500 sztuk!

Nowość Mennicy Polskiej wybita została w niezwykle małej ilości !

Nie jest to kilka tysięcy monet, tak jak w przypadku złotych monet kolekcjonerskich, czy kilkadziesiąt tysięcy monet, tak jak w przypadku srebrnych monet kolekcjonerskich lub kilkaset tysięcy monet, tak jak w przypadku monet obiegowych Nordic Gold, a jedynie 500 sztuk pieniądza lokalnego wybitego w szlachetnym kruszcu - srebrze.

previous next contents

Valid HTML 4.0!