Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
Abonament na monety złote
previous next contents

numizmatyka

Emitent: Australia
Stan zachowania monet: I (menniczy)

Pomysł na prezent doskonały - unikalny zestaw 3 srebrnych monet kolekcjonerskich w eleganckim etui, wyemitowanych w nakładzie 1000 sztuk z okazji Roku Królika (Year of the Rabbit 2011).

Seria: Kalendarz Księżycowy
Lunar series II

Kraj:
Australia
Stan zachowania monet: menniczy
Nominał: 0,5 $ + 1 $ + 2 $
Srebro: Ag 999 / 1000
Stempel: lustrzany
Średnica:
45,60 mm
Waga: 15,5 g + 31,103 g + 62,2 g
Naład: 1000 szt.
Rok emisji: 2011 r.
W zestawie: 3 srebrne monety w kapsułach ochronnych i eleganckim etui prezentacyjnym, indywidualnie numerowany certyfikat autentyczności, etui ochronne z barwnym wizerunkiem

Niskonakładowy zestaw 3 srebrnych monet kolekcjonerskich wyemitowanych z okazji Roku Królika 2011 (Year of the Rabbit 2011) w eleganckim etui.

W zestawie wybitym w nakładzie 1000 sztuk znajdują się trzy srebrne monety lokacyjne
z wizerunkiem królika, o trzech różnych nominałach.

Królik znany na całym świecie jako symbol szczęścia - uwieczniony został na 3,5 uncji srebra najwyższej próby!

Rarytas z bogatą historią, znajdujący uznanie koneserów. Pomysł na prezent doskonały. 

www.numizmatyczny.pl 1 dolar, Srebrna moneta lokacyjna Rok Królika 1oz, 2011

Popularna tematyka dotycząca fauny w 2011 roku, czyli Roku Królika w kalendarzowym chińskim roku księżycowym została przedstawiona na szlachetnym kruszcu - srebrnych monetach kolekcjonerskich z serii "Kalendarz Księżycowy".

Mieniące się jakością, wyróżniające się szczegółowym i realistycznym wizerunkiem tego sympatycznego ssaka - srebrne monety wyglądają doskonale.

Te okazy o niskim nakładzie 1000 sztuk z pewnością zachwycą każdego, kto ceni sztukę numizmatyczną.

Królik uwieczniony na srebrnych monetach kolekcjonerskich o wyjątkowych walorach artystycznych to symbol spełnienia nadziei i szczęścia w Nowym Roku w tradycji księżycowego roku królika.

To także ciekawy pomysł na nietuzinkowy prezent dla bliskiej Ci osoby albo osobisty symbol pomyślności
!


Odkryj wyjątkowe piękno kontynentu, jakim jest Australia słynąca z zapierającej dech w piersiach fauny i flory!

Srebrne monety bulionowe zostały zaprojektowane i wybite w uchodzącej za jedną z wiodących i najbardziej nowoczesnych mennic na świecie - australijskiej mennicy państwowej
Perth Mint z ponad 100-letnią tradycją.

Monety inwestycyjne i sztabki lokacyjne z tej
renomowanej mennicy z gwarancją rządu Australii są honorowane na całym świecie.

Złote i srebrne monety kolekcjonerskie z wielu serii tematycznych cieszą się z kolei powodzeniem i uznaniem kolekcjonerów.


Srebro - w praktyce jako lokata na każdą kieszeń, to szlachetny kruszec, który w ostatnim czasie znacząco zyskał na wartości.

Eksperci są zdania, że trend wzrostowy będzie kontynuowany. Dlatego proponują także prywatnym inwestorom zainwestowanie części środków pieniężnych w metale szlachetne - złote i srebrne sztabki lokacyjne albo złote i srebrne monety bulionowe.

Srebrne monety lokacyjne to bezpieczna i atrakcyjna inwestycja w czasach kryzysu!

Te srebrne monety kolekcjonerskie najwyższej jakości bite z 1 uncji trojańskiej srebra najwyższej próby Ag 999, o średnicy 45,60 mm, są prawnym środkiem płatniczym Australii!

Australia jako kojarzący się głównie z kookaburrą i misiem koalą kraj - wprowadził właśnie na rynek numizmatyczny srebrne monety bulionowe z ukazujących się od ponad 20 lat popularnych serii tematycznych w nowej odsłonie na rok 2011.

Cieszące się popularnością wśród kolekcjonerów na całym świecie monety lokacyjne przedstawiają charakterystyczne zwierzęta - ikony Australii: ptaka kookaburrę i sympatycznego misia koala.

Trzecia moneta z cenionej serii
"Kalendarz Księżycowy" uwiecznia sympatycznego ssaka - królika, który uważany jest za symbol szczęścia.

Zgodnie z zodiakiem chińskim - cyklicznie - co 12 lat - dany rok poświęcony jest innemu zwierzęciu, zatem:
  • 1999 - rok królika, 2000 - rok smoka, 2001 - rok węża, 2002 - rok konia, 2003 - rok kozy, 2004 - rok małpy, 2005 - rok koguta, 2006 - rok psa, 2007 - rok świni, 2008 - rok szczura, 2009 - rok bawoła, 2010 - rok tygrysa, 2011 - rok królika.

  • Lunar years of the Rabbit, czyli Rok Królika, to m.in. lata: 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999 i 2011. 
Rok 2011 określany jest jako rok królika, zaś kolejny rok 2012 - jako rok smoka.

Rok 2010 jest określany jako rok tygrysa.


1 dolar, Lunar Rabbit 1oz Silver Specimen, 2011Rok Królika - 03 lutego 2011 do 22 stycznia 2012

Królik jest czwartym znakiem chińskiego zodiaku. Królik jest szczególnym uosobieniem i symbolem szczęścia, a osoby urodzone pod tym znakiem są uważane za posiadające niesamowity dar wyboru trafnych decyzji.

Szanowani i mądrzy, ludzie
z osobistością spod znaku "królika" są znani z doskonałej pamięci i dobrego gustu. Podejmują udane działania biznesowe, a z natury są konserwatywni.

Znani ludzie urodzeni w Roku Królika to Brad Pitt (1963), Angelina Jolie (1975), George Orwell (1903), Germaine Greer (1939), Albert Einstein (1879) i Konfucjusz (551BC).

Chiński Kalendarz Księżycowy

Najstarsze chronologicznie zapisy dotyczące historii starożytnego chińskiego kalendarza księżycowego sięgają ponad 2600 lat przed naszą erą. Wówczas na podstawie wyglądu księżyca w 12-letnim cyklu księżycowym kojarzono każdy rok z poszczególnym zwierzęciem.

Tradycyjnie, pierwszym rokiem księżycowym cyklu "rządzą" myszy. Według legendy, kolejność zwierząt w astrologii chińskiej została określona w wyniku ich wyścigu przez rzekę. Myszka ukryła się na plecach nieświadomego tego faktu pędzącego wołu, skacząc i zwyciężając w ostatniej sekundzie.

Tygrys, królik, smok, wąż, koń, koza, małpa, kogut, pies i świnia były na suchym lądzie dopiero następne po bystrej i szybkiej myszy oraz zdumionym wole.

Według chińskiej kultury każde zwierzę ma wpływ na osobowość ludzi urodzonych pod "rządami" danego zwierzęcia.

 
  źródło: Perth Mint / Wikipedia

previous next contents

Valid HTML 4.0!